Whispers of the Night: A Psychic Show – 23.5.2024

450 

Parlour Psychic show in English, 18+

Jazyk show: angličtina.

Program je vhodný pro diváky od 18 let.

Cena: 450,- pouze v předprodeji online a 500,- na místě.

Zbývá: 12 ks

Kategorie:

Popis

Prague Magic Show a ILLUSION bar uvádí

In English:

„Whispers of the Night: A Psychic Show“ – Have you met a psychic in Real Life? Come to see for yourself at this amazing show.🌟🔮🤯

✔️On the first Half you will meet Manuel, a Mind Artist who has explored the unknown passages of the mind. He will charm you with his stories, amaze you with his mind reading and guide you through an evening of laugh and wonder.

✔️On the second half of the show will turn mysterious and Anna will be introduced, a woman who can sense beyond the ordinary and perceive the small changes on the energy in the room. She will even see inside the audience minds.

Manuel Luarte is a mentalist from Chile. He is a MSc in Psychological and behavioural sciences. He has worked on TV and Theatre as well as Cabaret and Corporate events. All his work turns around pursuing meaningful and engaging experiences.

Come to this unique evening full of wonder, mystery and surprises.


V Češtině:

„Whispers of the Night: A Psychic Show“ – Potkali jste už v reálném životě médium? Přijďte se podívat na tuto úžasnou show.🌟🔮🤯

✔️V první polovině se setkáte s Manuelem, mentalistou, který okouzlí vás svými příběhy, ohromí svým čtením mysli a provede večerem plným smíchu a údivu.

✔️Druhá polovina show bude ještě víc tajemna a představí se Anna, žena, která se zavřenýma očima dokáže vidět víc, než obyčejný člověk s otevřenýma, a dokonce uvidí i do mysli publika.

Přijďte na tuto jedinečnou tajuplnou večerní akci plnou překvapení!

 

 

🗓️ Join Us:

Date: 23 May (Thursday)

Doors/bar open 18:00
Start 19:00
Total length: about 2h
(2x40m acts with 30m break)

Language: English ⚠️

Age Restriction: 18+ ⚠️